• RECENZJE/REVIEWS

  • WYWIADY/INTERVIEWS

  • Reklamy

Small World to naprawdę mały świat

Small World z lotu ptaka

Idzie jesień…

Minęło ciepłe lato, dni są coraz krótsze i pogoda za oknem nie sprzyja dłuższym pobytom na świeżym powietrzu. Nadchodzi sezon długich wieczorów i czasu na gry planszowe. Tytułem, który nadaje się idealnie na takie dni zarówno w rodzinnym towarzystwie, jak i osób starszych jest gra Small World. Dużo interakcji, sytuacja na planszy zdolna zmienić się diametralnie po ruchu każdego gracza i bajeczna wręcz oprawa graficzna to główne cechy hitu wydawnictwa Days of Wonder. Gra jest przeznaczona dla grupy 2-5 osób, a czas rozgrywki to zazwyczaj 1-2 godziny.

Coś ciasno na tej planszy :)

O grze słów kilka…

Wybieramy sobie nację spośród 14 dostępnych ras takich jak krasnoludy, amazonki, olbrzymy czy orki. Do tego każda z nich ma losowo przydzieloną zdolność specjalną, która w połączeniu z cechą własną każdej grupy zamieszkującej Small World daje nam mnóstwo niepowtarzalnych kombinacji. Zaletą produktu jest również zabawna oprawa wizualna, a elementem humorystycznym są również zestawienia zdolności specjalnych i cech ras – latające olbrzymy, biwakujące szczury czy podziemni trytoni. Mechanika gry jest bardzo prosta – ogranicza się do podboju kolejnych obszarów planszy za odpowiednią ilość żetonów swojej rasy. Element losowy – to wyłącznie rzut kością przy ostaniej próbie zasiedlenia jakiegoś terenu, gdy żetonów już mamy ciut za mało. Potem podliczamy punkty i tura kolejnego gracza. Kluczem do zwycięstwa jest zmiana rasy w odpowiednim momencie, gdy nie widzimy już szans na jej dalszy rozwój. Nację zmieniamy najcześciej dwa – trzy razy w grze. Gra się kończy po określonej liczbie rund – zliczamy ilość monet – waluty w grze i osoba z największą ilością wygrywa.

DSC00433

Rozgrywka jest niezwykle emocjonująca, dodatkowo plansza, która choć inna dla każdej liczby graczy, po kilku turach okazuje się za mała dla wszystkich ras i następują śmiałe ataki na przeciwników. Small World to naprawdę mały świat!

Zwycięska taktyka by GoldenDragon

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: