• RECENZJE/REVIEWS

  • WYWIADY/INTERVIEWS

  • Reklamy

(Gratislavia 2009) Wrażenia z Gratislavii

W dniach 7 i 8 listopada 2009 roku odbył się Wrocławski Festiwal Gier Planszowych Gratislavia. Formuła była następująca: kilka sal, w każdej sterta planszówek, kilka lub kilkanaście stołów (w zależności od wielkości pomieszczenia) i opiekun sali, który tłumaczył zasady gier gościom.

ATMOSFERA
I jeszcze raz atmosfera. To jest największa siła festiwalu. Każdy gość był traktowany przez organizatorów jak niewidziany od kilku lat przyjaciel (Każdy dostawał identyfikator i od razu topniał dystans). Serdeczne powitanie przez organizatorów udzielało się również uczestnikom. Goście zapraszali do rozgrywki osoby zupełnie obce i jednocześnie każdy mógł dołączyć do gry, mimo że wcześniej nie znał współgraczy. Wspaniałą sprawą było to, że między stołami krążyli organizatorzy zawsze gotowi do tłumaczenia zasad gier.

SKLEPY
Jeśli ktoś przed Gratislavią zastanawiał się nad kupnem jakieś planszówki, to miał niepowtarzalną szansę, by zobaczyć zawartość pudełka gry, zagrać w nią a nawet zakupić ją – piętro niżej znajdowały się stoiska sklepów, które sprzedają gry.

NAGRODY
Nagrody otrzymywali zwycięzcy turniejów, jakie miały miejsce na festiwalu ( np. turniej Ticket to ride). Nagrody były wręczane w rożnych kategoriach wiekowych. Dodatkowo co godzinę było losowanie szczęśliwca, który otrzymywał nagrodę za sam udział w Gratislavii. Każdy uczestnik festiwalu wpisywał swoje imię i nazwisko na liście gości i otrzymywał numer. Spośród tych właśnie numerów odbywały się losowania. Oczywiste jest to, że nagrodami były gry planszowe.

DZIECI
Na Gratislavii było dużo dzieci. Na półpiętrze znajdował się kącik dla dzieci. Mogły tam się bawić, malować i były pod opieką dorosłej osoby. Ale dzieci grały również grały w planszowe w salach. Spośród tytułów przygotowanych przez organizatorów były gry łatwe i familijne (typu Jenga), ale dzieci grały również w strategie, np. Battlelore. Rośnie więc pokolenie miłośników planszówek. 🙂

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: