• RECENZJE/REVIEWS

  • WYWIADY/INTERVIEWS

  • Reklamy

Legnickie spotkania planszówkowe #1

27 stycznia 2010 roku po raz kolejny spotkaliśmy w ramach „Piątków z Planszówką” w Legnickim Stowarzyszeniu Fantastyki „Gladius”.

W pięcioosobowym składzie postanowiliśmy na rozgrzewkę zmierzyć się z Sabotażystą. Francuska gra autorstwa  Frederica Moyersoena to typowy przedstawiciel gier imprezowych czyli takich, gdzie jest dużo interakcji, dużo osób, a mało zasad, które do tego są bardzo proste. Celem jest zdobycie jak największej ilości złota. Budujemy tunele wykładając karty i staramy się w określonym czasie dotrzeć do przynajmniej jednej skrzyni – w jednej z trzech jest poszukiwana bryłka złota. Smaczku dodają tytułowi sabotażyści – przed rozpoczęciem gry losujemy kartę lojalności, która determinuje czy „kopiemy tunele” czy też utrudniamy życie tym „dobrym”. Gra rozkłada się na trzy tury – za każdym razem losowo decydujemy po której stronie barykady stajemy. Po mimo miażdżącej przewagi Rafała, rzutem na taśmę w ostatniej rundzie grę zwyciężyła Fiona.

Daniem głównym dnia była gra o znaczącym tytule – Zombies!!! Legnicę opanowała plaga żywych trupów – uzbrojeni tylko w pistolety ruszyliśmy do walki. Co turę wykładaliśmy kolejny kafelek planszy, a na ulicach pojawiały się kolejne umarlaki. Bardzo podobały mi się w grze karty specjalne, które nie tylko pomagały, ale pozwalały szkodzić przeciwnikom. Warunki zwycięstwa są dwa – zabicie 25 zombie albo dotarcie do lądowiska helikopterów. Kafelek, z którego można było odlecieć helikopterem, pojawił się dość szybko, więc rzuciliśmy się w tamtym kierunku. Nie miał znów szczęscia Rafał, który większość gry stał unieruchomiony (Testowaliśmy na nim karty specjalne 😉 ), a zwyciężył w całej rozgrywce debiutant w naszej grupie – Jerzyk. Właścicielka obu gier – Eugenia – już zapowiedziała zakup dodatków! 🙂

Zapraszamy za tydzień do świata planszówek

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: