• RECENZJE/REVIEWS

  • WYWIADY/INTERVIEWS

  • Reklamy

Wieści z kraju i ze świata #10

Quarriors Light vs Dark

Zapraszamy do przeglądu wieści z kraju i ze świata.

WSTĘPNIAK

W tym tygodniu polecę kilka ciekawych felietonów, które znajdziemy w rodzimej blogosferze. Pierwszy to tekst Michała Walczaka- Ślusarczyka o tym, jak kupować gry planszowe z głową. A Mirosław Gucwa z kolei rozmarzył się na temat stołów przyszłości do gier nie tylko planszowych.

NEWSY

Horrible Games

Okropne gry przejmują włoski rynek

Znacie włoskie wydawnictwo Cranio Creations twórców choćby Horse Fever czy Escape From the Aliens in Outer Space? Otóż powstaje ich odnoga, na której czele staje Lorenzo Silva. Horrible Games przejmuje marki Dungeon Fighter – możemy się już niedługo spodziewać pierwszego dodatku czyli the Big Wave (który dotyczyć będzie… wody) oraz Steam Park – przewidziane również jest rozszerzenie. Trzymamy kciuki za nowego wydawcę.

Pośród gwiazd

Portal Games stawia stronę i nie tylko

Gliwickie wydawnictwo nie próżnuje. Pojawiła się już strona pyrkonowej premiery czyli Pośród gwiazd. A w sklepiku Portal Games można kupić przypinki (w 3 rodzajach) do Neodżungli – dodatku do Neuroshimy Hex 3.0.

Jest mechanika Ogrodu

RedImp udostępnił film z opisem mechaniki do gry Pana Lodowego Ogrodu. Materiał możecie obejrzeć poniżej.

Instrukcja do Imperializmu

Na blogu Ciekawe Gry pojawiła się instrukcja do gry Imperializm: Droga ku dominacji. Tytuł wydawnictwa G3 zapowiada się arcyciekawie!

Wysoki luksus

Niedawno pisaliśmy o jubileuszowym wydaniu gry Ticket to Ride, teraz nadszedł czas na niemieckiego klasyka. Wysokie napięcie, a właściwie Funkenschlag Deluxe: Europa/Nordamerika  doczeka się wyjątkowej edycji. Dwie gigantyczne plansze, nowe elektrownie, nowy surowiec (gaz ziemny), nowe drewniane znaczniki surowców oraz nowe plastikowe monety jako waluta. Premiera już w listopadzie nakładem niemieckiego 2F-Spiele. Dla fanów zakup obowiązkowy!

Nowości od WizKids

Po pierwsze nowy samodzielny dodatek do gry Quarriors! czyli Quarriors! Light vs Dark. Kojarzycie grę Star Wars: X-Wing, gdzie możecie sterować małymi stateczkami. WizKids korzysta z licencji od Fantasy Flight Games i nabywa kolejną i tworzy… Attack Wing: Dungeons & Dragons. A w grze przyjdzie nam kierować… smokami (starter zawiera aż 3 figurki).

Mistrzostwa Polski od Rebela

Wydawnictwo REBEL.pl organizuje w tym roku Mistrzostwa naszego kraju w grze 7 cudów świata. W każdym punkcie eliminacyjnym (marzec-listopad 2014r.) do wygrania będzie 1 sztuka Timeline, 1 sztuka Szał Ciał i 1 sztuka Amber. Zwycięzca jako pierwszy wybierze sobie nagrodę pośród tych trzech tytułów. Osoba, która zajmie drugie miejsce, wybiera sobie nagrodę spośród dwóch pozostałych pozycji, a osoba, która zajmie trzecie miejsce, otrzymuje ostatnią grę.

Zwycięzca Mistrzostw (finały w listopadzie w Gdańsku) otrzyma czek na 1000zł
Osoba, która zajmie drugie miejsce, otrzyma czek na 500zł, a trzecie – 250zł.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: