• RECENZJE/REVIEWS

  • WYWIADY/INTERVIEWS

  • Reklamy

Wieści z kraju i ze świata #12

Love Loot

Zapraszamy do przeglądu wieści z kraju i ze świata.

NEWSY

Pretor

Pyrkon zaprasza

Na tegorocznym festiwalu szeroko rozumianej fantastyki swoje premiery miały gry: Lewis&Clark od REBEL.pl oraz Pośród gwiazd od Portal Games. Okazało się również, że gra Pretor od NSKN Games ukaże się nakładem wydawnictwa Granna ( w serii Granna Expert – tytuły dla zaawansowanych graczy).

Nowości od Rebela

Concept

Gra imprezowa Concept:

W grze Concept waszym celem jest odgadywanie haseł pokazywanych przez innych graczy. Ale… pokazujący nie może się odzywać ani nic pokazywać, czy rysować, do dyspozycji ma tylko planszę z różnymi obrazkami i za pomocą znaczników będzie wskazywał te, które będą miały was naprowadzić.

SzogunPolska edycja gry Szogun:

Gracze wcielają się w role dowódców wojsk XVI wiecznej Japonii, a ich celem jest zapewnienie dominacji własnym rodom. Aby osiągnąć sukces trzeba nie tylko podporządkować sobie jak najwięcej ziem, ale również zadbać o rozwój (wznosząc zamki, świątynie i teatry) i dobre prosperowanie kontrolowanych prowincji (zapewniając zapasy żywności). Najlepszy Daimyo zdobędzie na końcu gry miano tytułowego Szoguna.

Takie Zycie

Karcianka dedukcyjna Takie Życie!:

Wieje nudą? Jedziecie samochodem? Pociągiem? Czekacie na samolot? Czekacie aż piąty gracz wyjdzie z łazienki lub wróci ze sklepu, byście mogli w końcu zacząć grać w grę już rozłożoną na stole? 😉

Wyciągnijcie Takie Życie!

  • Jeden z Was dobiera losową kartę.
  • Czyta krótką, acz niezwykłą historię, ale współgraczom ujawnia tylko wskazany kawałek.
  • A teraz współgracze zadając pytania muszą dojść do tego, co tak naprawdę się wydarzyło!

Splendor

Gra Splendor:

Splendor jest dynamiczną i niemal uzależniającą grą w zbieranie żetonów i kart, które tworzą zasoby gracza, umożliwiające mu dalszy rozwój. Gracze wcielają się w renesansowych kupców, którzy próbują nabyć kopalnie klejnotów, środki transportu, sklepy – wszystko to w celu zdobycia jak największego prestiżu. Gdy będziesz już dostatecznie bogaty, być może zaszczyci Cię swą wizytą przedstawiciel szlachty, co jeszcze podniesie Twój prestiż w oczach konkurencji.

X Files

Mulder i Scully na planszy

Wiadomość z pewnością ucieszy wszystkich fanów serialu The X-Files. W nowej grze (tytuł ten sam co serialu) cenionego projektanta Kevina Wilsona (Descent czy Arkham Horror) przyjdzie nam się wcielić w dzielnych agentów i ich popleczników, którzy stawią czoła innemu graczowi, który pokieruje The Smoking Man (Palacz) i światowym spiskiem. Czas zabawy przewidywany jest na 60-90 minut w gronie od 2 do 5 osób. Wydawcą jest IDW Publishing i Pandasaurus Games, a pozycja trafi na półki sklepowe już w czerwcu 2014 roku.

Catacombs_nowe

Nowe Catacombs

Osobiście bardzo podobała mi się mroczna stylistyka gry Catacombs. Twórcy postanowili jednak nowe wydanie okrasić zupełnie inną oprawą graficzną – prześmiewczą i karykaturalną. Zresztą sami oceńcie.

Kolejny List Miłosny

Co się stanie, gdy licencja Love Letter napotka wydawnictwa AEG i Steve Jackson Games – Love Loot.

Nowości od Fabryki Gier Historycznych

Arka zwierzaków – to prosta i zabawna gra planszowa dla całej rodziny. Wkrocz do biblijnego świata i pomóż Noemu uratować zwierzęta na Ziemi przed Potopem! Wybieraj i układaj żetony zwierzaków oraz jednocześnie zadbaj o ich bezpieczeństwo – pilnuj zapasów ziarna, pamiętaj, żeby drapieżniki nie znajdowały się obok roślinożerców, a burty były zrównoważone tak, aby Arka się nie przechylała. Zbieraj punkty za liczbę zwierząt, a na końcu zostań najlepszym pomocnikiem Noego. I najszybszym! To wszystko w szalonym tempie rozgrywki prowadzonej w czasie rzeczywistym!

Odwet – to gra o bohaterskich obrońcach Warszawy przed niemieckim okupantem. Wciel się w powstańców i wywalcz wolność albo zgiń. Bitwa o Warszawę była drogą ciężką i krętą, czy wykażesz się odpowiednią sprawnością i zapewnisz cywilom bezpieczeństwo? Czy powstrzymasz napór sił Wehrmachtu?

Odbudowa Warszawy – w roku 1945 rozpoczęła się odbudowa stolicy. Stań na czele jednego z kilku biur projektowych i przywróć przedwojenny blask architektoniczny Warszawie. Będziesz musiał pogodzić w swych działaniach różne style architektoniczne – modernistyczny i socrealistyczny. Czy sprostasz temu wyzwaniu?

Nemesis (również Obcy i Alien) to gra przygodowa, w której wcielisz się w członka załogi statku kosmicznego. Po przebudzeniu z kriogenicznego snu okaże się, że jeden z twoich towarzyszy nie żyje. Coś go zabiło. A chodząc po okręcie słyszysz różne dziwne dźwięki. Co kryje się w kolejnym pomieszczeniu? Będziesz musiał to sprawdzić sam!

Cywilizacja to gra, jak sama nazwa wskazuje, w której poprowadzisz wybraną nację do potęgi i chwały lub upadku i hańby. To zdecydowanie najcięższy i najdłuższy tytuł FGH. „Sigismundus Augustus” to przy nim gra dla dzieci. Chcecie spróbować?

Bitwa Magów to gra kościano-karciana kładąca nacisk na refleks, zręczność, spostrzegawczość i taktykę. Jak da się to wszystko połączyć w całość w jednej grze? Przyjdź i zagraj, a sam się przekonasz!

Teomachia nie tylko w duecie

Okazuje się, że gra przeznaczona jedynie dla 2 osób może być rozgrywana i w większej grupie. Oto rodzima Teomachia pod wpływem niemieckiej edycji doczekała się również wariantu nawet do 4 graczy – sami sprawdźcie!

Niemiecki crowdfunding

Wystartował w serwisie Spieleschmiede właśnie zapowiadany przez nas projekt nowego Saint Petersbura, a trwa nadal zbiórka na Chronos Conquest. Co ciekawe… obie gry już zostały ufundowane!

El Generale_prasa1

El Generale wystartował

Zapowiadaliśmy kolejną, polską grę na platformie Kickstater. Oto El Generale już wystartowało!

PLOTKI I PLOTECZKI

Pyrkon i nagie kostki

Oczywiście blogosferę rozpalił film promujący tegoroczny Pyrkon, na którym dziewoja ściąga ubrania, a następnie kąpie się w wannie pełnym kostek od Q-Workshop. Kontrowersyjne? Nie wydaje mi się. Obrazoburcze? Nie wydaje mi się. Oryginalne? Na pewno 🙂 Sami zobaczcie:

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: