• RECENZJE/REVIEWS

  • WYWIADY/INTERVIEWS

  • Reklamy

Wieści z kraju i ze świata #15

Boże Igrzysko: Magnaci

Boże Igrzysko: Magnaci

Zapraszamy do przeglądu wieści z kraju i ze świata.

WSTĘPNIAK

NEWSY

Nowość od Phalanx

Po spektakularnym sukcesie Pana Lodowego Ogrodu czyli pierwszej polskiej gry, która wystartowała na rodzimym serwisie crownfundingowym, po datki zmierza kolejna produkcja. Tym razem opolskie Phalanx poprawia Boże Igrzysko Martina Wallace’a (m.in. Wiedźmy czy Runebound). Akcja zbiórki zaczęła się ledwo wczoraj, a obecnie pozyskana ponad 70 ofiarodawców, blisko 10000 zł i ponad 30% realizacji planu – 25000 zł. Poniżej zwiastun Magnatów – dynamicznej gry w czasach polski szlacheckiej dla grupy od 2 do 5 osób do rozegrania w 90 minut.
 

 

Wieści z Spieleschmiede

Ravenna Fatto d'Arme

Aktualnie trwa akcja zbiórki na nową pozycję dla fanów gier wojennych, a także ambitnych niedzielnych graczy. W Ravenna Fatto d’Arme przyjdzie nam uczestniczyć w bitwie pod Rawenną z 1512 roku. Więcej na stronie projektu.

Wystartowała również kampania niemieckiej wersji gry Fief – France 1429

Transylvania: Curses & Traitors

Transylvania Curses & Traitors

Kilka dni temu na platformie Kickstater wystartował nowy wampiryczny projekt. Modularna plansza, przepiękne ilustracje, zabawa od 3 do 5 osób w czasie do 90 minut i możliwość przejścia na złą stronę mocy poprzez błędne decyzje – stajemy się Wampirem, Wilkołakiem lub Zombie! Koniecznie sprawdźcie na stronie projektu!

Rokoko po polsku!

Rokoko

Już 6 maja 2014 roku na polskim rynku wydawniczym zadebiutuje gra Rokoko od Hobbity.

Witamy w epoce Rokoko. We Francji rządzi król Ludwik XV, a organizowanie wystawnych balów jest w dobrym tonie. Ważne osobistości ubierają się we wspaniałe suknie i płaszcze, chcąc przyćmić innych swoim strojem. W związku ze zbliżającym się za kilka tygodni największym balem, wszyscy zwracają się do Ciebie z prośba o elegancki surdut, zniewalającą suknie lub ufundowanie fajerwerków. Szybko orientujesz się, że nie są to zwykłe zlecenia, tym razem stawką jest zaprezentowanie się na najbardziej prestiżowym balu XVIII wieku. Czy podejmiesz wyzwanie?

 Dodatki do Galaxy Defenders

Galaxy Defenders dodatek Operation

Ares Games wyprzedał już wersję podstawową do swojej kosmicznej kooperacji. Czas na dodatki – pod konie maja startują kampanie – Operation Strikeback przenosi akcje na ciemną stronę Księzyca, a z kolei w Extinction Protocol udajemy się na rodzinną planetę obcych, aby ostatecznie zakończyć toczącą się wojnę.

Nowość od Galakty

Bitwa Pięciu Armii

Mężni wojownicy Wolnych Ludów – elfów, krasnoludów i ludzi – zawarli niepewny sojusz w obronie Samotnej Góry i skarbu Smauga. Muszą przeciwstawić się niezliczonym hordom sług Czarnoksiężnika. Armia Cienia, pod wodzą Bolga, syna Azoga zalewa ruiny Dale i Główną Bramę nieprzerwanym natarciem.

Czy gobliny przedostaną się przez góry dostatecznie szybko by zmiażdżyć Wolne Ludy atakiem z wielu stron? Czy przybycie zmiennokształtnego Beorna przechyli szalę zwycięstwa na stronę Wolnych Ludów? Czy przybycie orłów powstrzyma gobliny przed pokonaniem gór?

Z przyjemnością informujemy, że nakładem naszego wydawnictwa ukaże się gra Bitwa Pięciu Armii! Pozwala on odtworzyć zażartą bitwę, której świadkiem był Bilbo Baggins u kresu swojej przygody pod Samotną Górą. Gra wykorzystuje mechanikę wielokrotnie nagradzanego tytułu – Wojny o Pierścień. Podobnie jak w pierwowzorze, system rozgrywki oparty jest na specjalnych kościach i kartach, które zapewniają zupełnie doświadczenia podczas kolejnych partii. Mechaniki zostały przeprojektowane i ulepszone, aby położyć większy nacisk na rolę bohaterów podczas bitwy.

Portal debiutuje w USA

Imperial Settelers na GenConie

Z iście epickim rozmachem zadebiutuje najnowsza gra Ignacego Trzewiczka – Imperial Settlers. Gdzie? Na największym konwencie fantastyki w Stanach Zjednoczonych czyli na GENCON-ie.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: