• RECENZJE/REVIEWS

  • WYWIADY/INTERVIEWS

  • Reklamy

Wieści z kraju i ze świata #16

Assault on Doomtrack

Zapraszamy do przeglądu wieści z kraju i ze świata.

NEWSY

birwa

Hobbit na planszy

Wydawnictwo Ares Games zapowiedziało aż 7 edycji swojej nadchodzącej gry, czyli The Battle of Five Armies. Oprócz francuskiej, niemieckiej, włoskiej, hiszpańskiej, portugalskiej otrzymamy również polską za sprawą rodzimej Galakty. Przypominam, że Bitwa Pięciu Armii to figurkowa gra strategiczna z rozmachem będąca adaptacją Hobbita J.R.R. Tolkiena. Angielska edycja będzie dostępna już w lipcu , a pozostałe w sierpniu 2014 roku.

progress

Zbieramy na Progress

Na platformie Kickstarter trwa zbiórka pieniędzy na najnowszą produkcję od wydawnictwa NSKN Games. Progress: Evolution of Technology gra dla 1 do 4 osób co prawda została już ufundowana, ale ciągle trwa walka o odblokowanie dodatkowych nagród.

Bedtime

Łóżkowi hirosi

Kolejna niecodzienna kampania na platformie Kickstarter. Tym razem możemy wesprzeć zbiórkę na grę… Bedtime Heroes. Czas rozgrywki to maksymalnie 30 minut dla grupy od 2 do 6 osób, a akcesoria gry to kości oraz karty. Sami sprawdźcie.

Assault on Doomrock – Board Game

Polak potrafi! Tomasz Stasiak z wydawnictwa Beautiful Disaster Games nie bał się zrealizować marzenia, wystartował ze swoją grą na platformie indiegogo i w ciągu kilku dni udało się ufundować cały projekt. Assault on Doomrock to niebywale ciekawe podejście do gry kooperacyjnej w fantastycznym świecie.

Magnaci ufundowani

O jeden dzień została przedłużona kampania gry Boże Igrzysko: Magnaci od wydawnictwa Phalanx. Do tej pory udało się odblokować 3 nagrody, w tym 175 drewnianych kostek zamiast kartonowych znaczników. Zbiórka trwa, a do tej pory projekt na koncie zebrał blisko 45000 zł.

figurki

Finał Galaxy Defenders

Trwają ostatnie dni zbiórki w serwisie Kickstarter na dodatki do gry Galaxy Defenders.  Właśnie odblokowano kolejne ekskluzywne figurki – Tritium, Niobium i Xeno-Lord. Ares Games zebrało już na ten projekt przeszło 260000 $.

 Essen

Essen na planszy

Wydawnictwo LudiCreations wpadło na zwariowany tematycznie pomysł. Otóż w serwisie Kickstarter rozpoczęła się zbiórka na grę o sprzedawaniu gier podczas targów Spiel. Essen znajdziecie tu.

Oklahoma

Podróż w czasie

Chcecie cofnąć się do 1889 roku, do czasów amerykańskich pionierów ? W dwuosobowej grze strategicznej wcielimy się w odkrywców, którzy będą zasiedlać nowe tereny.  Zbiórka na Oklahoma Boomers trwa na niemieckiej platformie Spieleschmiede.com

Simurgh

Nowości od NSKN Games

Agnieszka Kopera wraz z przyjaciółmi w ciągu najbliższy 12 miesięcy szykuje kolejne nowości wydawnicze. Versailles – w tym tytule będziemy współzawodniczyć o względy króla Ludwika XIV poprzez budowę i dekorację Wersalu. Simurgh to fantastyczna gra z mechaniką budowania planszy. Perfect Storm: Alaska to familijna pozycja, w której wcielimy się w przedsiębiorców, którzy rywalizować będą w połowach na Morzu Beringa. Trwa również praca nad dodatkiem do gry Exodus: Proxima Centauri.

PerfectStormAlaska_01w_boxshot-300x300

Reklamy

Jedna odpowiedź

  1. Wreszcie 🙂

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: