• RECENZJE/REVIEWS

  • WYWIADY/INTERVIEWS

  • Reklamy

Robienie tego, co się kocha, powinno być regułą, a nie wyjątkiem – Adam Dyess opowiada o projektowaniu

Adam Dyess

W specjalnym wywiadzie amerykański projektant ujawnia nam kulisy pracy designera, pracy muzyka i… wykorzystywaniu marnej uwagi współpracownika. Zapraszamy do lektury i komentowania.

7

PrzystanekLegnica: Jak zaczęła się twoja przygoda z grami planszowymi?

Adam Dyess: Zawsze chciałem tworzyć gry. W przeszłości pracowałem nad kilkoma projektami gier, głównie na PC i urządzenia mobilne. Żadna z nich nie powstała z myślą wprowadzenia na rynek, były tylko „ujściem kreatywności”. Tytuł Duel of Legends był na początku pomyślany jako gra na urządzenia mobilne. Przyjaciel zaznajomił nas ze stroną The Game Crafter, która pozwala wydrukować/wydać grę karciana lub planszową. To podsunęło nam pomysł stworzenia karcianki, aby sprawdzić potencjał gry. Około roku później oficjalnie założyliśmy naszą firmę i rozpoczęliśmy promocję Duel of Legends w formie elektronicznej.

PrzystanekLegnica: Opowiedz o pracy projektanta.

Adam Dyess: Projektowanie jest czymś, co robię od wczesnej młodości. Za każdym razem, gdy poznaje nową grę, natychmiast chcę zaprojektować własną grę opartą na mechanizmach, których właśnie się nauczyłem. Myślę, że duża doza bycia projektantem, to studiowanie mechanizmów i próbowanie użycia ich w nowy sposób. Czasem musisz cofnąć się w pracy i zacząć ze szkieletem mechaniki, a potem dodawać każdym mechanizm, który pasuje do konkretnej gry.

2

PrzystanekLegnica: Jak reaguje Twoje otoczenie na Twoje nietypowe hobby?

Adam Dyess: uważają, że to jest fajne. Większość ludzi ma do nas duży szacunek za to, że gonimy marzenia i robimy to, co kochamy. Uważamy, że robienie tego, co się kocha, powinno być reguła, a nie wyjątkiem. Wszyscy mamy talenty i pasje, sztuka polega na znalezieniu niszy, w które możemy te talenty i pasje realizować.

PrzystanekLegnica: Opowiedzcie o sobie.

Adam Dyess: Obecnie jesteśmy małą grupą czterech osób. Ja jestem głównym projektantem i menedżerem produkcji, Sean Keeney to dyrektor do spraw artystycznych, ilustratorem jest Arvin Davis Jr, a nasz prezes to Andrea Keeney. Jesteśmy grupą bliskich przyjaciół i rodziną. Seana znam od 5 lat. Obecnie jesteśmy przyjaciółmi i pracujemy nad teledyskiem dla jego zespołu. Jesteśmy muzykami i kręcimy filmy. Kreatywność wylewa nam się uszami.

3

PrzystanekLegnica: Jaki jest wasz dorobek?

Adam Dyess: Duel of Legends to nasza pierwsza gra, która trafiła na rynek. Pracujemy nad kilkoma projektami gier, a jeszcze większą liczbę projektujemy w ramach hobby. Te projekty leżą na półce i mamy nadzieję, że zostaną ukończone i wydane.

PrzystanekLegnica: Dlaczego miłośnicy planszówek powinni zagrać w Duel of Legends?

Adam Dyess: Duel of Legends to gra, której szybko można się nauczyć i szybko też  można rozegrać partię. Tytuł ten  był pomyślany jako most między „poważniejszymi” graczami, a graczami niedzielnymi. To wspaniała  rozgrzewka, gdy czekasz, aż pojawią się przyjaciele. Rozgrywka jest przeznaczona dla 2-4 osób i może trwać 10-20 minut. Gra jest oparta na fantastycznych średniowiecznych archetypach, wszystko w niej jest łatwe i proste. Mecze w grze są są szybkie – dokonaliśmy świadomego wyboru, aby  nie zwalniać gry skomplikowanymi zasadami czy rozbudowaną fabułą. Istnieje wpływ szczęścia w dociągu kart, ale gdy poznasz strategie, to one staną się najważniejsze i pozwolą przezwyciężyć skutki pechowego dociągu.

4

PrzystanekLegnica: Czy pamiętacie anegdotę związaną z grami planszowymi?

Adam Dyess: Nasz ilustrator i tester – Arvin jest znany z krótkiego zakresu uwagi. Gdy testujemy grę, mówimy: „Jeśli zatrzyma uwagę Arvina na godzinę, to mamy kotwicę”.

PrzystanekLegnica: Jakie są wasze plany?

Adam Dyess: pracujemy nad kilkoma dodatkami do Duel of Legends. Niektóre dodadzą nowe typy karty, inne – nowe tryby gry. Pracujemy też nad kilkoma aplikacjami mobilnymi dla Duel of Legends. Mamy też inne gry planszowe i karciane w przygotowaniu, ale nie jesteśmy gotowi, aby to teraz ogłosić. Podobnie jest z projektami mobilnymi.

1

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: