• RECENZJE/REVIEWS

  • WYWIADY/INTERVIEWS

  • Reklamy

Pszczółki – zagrane

SONY DSC

Najbardziej znany autor gier planszowych czyli Reiner Knizia w duecie z najlepszym ilustratorem nowoczesnych planszówek czyli Michaelem Menzelem tworzą wspólnie nowy tytuł dla dzieci. Sympatyczne pszczółki i łakomy niedźwiadek podbiją serca naszych milusińskich!

Choć pudełko Pszczółek początkowo może wydawać się za duże, jednak w udany sposób mieści wszystkie elementy gry. A naprawdę jest na co popatrzeć. Wewnątrz pudełka znajdziemy plastikowe kopułki-ule, plastikowe pszczółki – bąki oraz kwadratowe karty. Elementy są bardzo dobrej jakości i bardzo wytrzymałe (również karty!). Oprawa graficzna przygotowana przez Micheala Menzela jest wyjątkowo ładna, zwłaszcza sympatycznie przedstawione zwierzaki powinny przypaść do gustu naszym milusińskim. Gra na pewno przyciągnie uwagę dzieci swoim wykonaniem.

SONY DSC

Zasady rozgrywki są niezwykle proste. Najpierw umieszczamy na środku stołu przetasowaną i zakrytą talię kart. Następnie wokół niej tworzymy okrąg z 6 pszczółek – każda jest w innym kolorze. Teraz jest czas, aby zapamiętać, gdzie który owad się znajduje. Zakrywamy wszystkie pszczoły ulami i rozpoczynamy zabawę. W swojej turze gracz odkrywa kartę i musi wskazać ul, pod którym ukrył się owad wskazany na karcie. Odkrywa wybrany ul, potem zakrywa ponownie pszczołę i jeżeli trafił zabiera ul przed siebie. Zabawę dodatkowo urozmaica obecność kart specjalnych. Karta ula powala zabrać go w ciemno z dostępnej puli, a karta niedźwiedzia zmusza do zwrócenie jednego na środek stołu. Wygrywa ten kto jako pierwszy zgromadzi przed sobą 4 ule.

Atrakcyjne wykonanie przyciąga dzieci w każdym wieku, a ciekawa mechanika przygotowana przez samego Reinera Knizię pozwoli na doskonałą rozgrywkę grupie starszych odbiorców. Pszczółki bez wątpienia podbiją serca zarówno rodziców, jak i ich pociech.

Strona gry w serwisie BoardGameGeek

Reklamy

Jedna odpowiedź

  1. Grałam przez przypadek – mimo, że już jakiś czas temu skończyłam 18 😉 to się dobrze bawiłam! To podbieranie uli innym wciąga 😉 Proste ale niezłe!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: