• RECENZJE/REVIEWS

  • WYWIADY/INTERVIEWS

  • Reklamy

Bogowie polskiego videocastu – zapowiedź

Bogowie

Zaskakujące jak przez ostatnie lata dynamicznie rozwija się polski rynek gier planszowych. Pamiętam jak jeszcze niedawno cieszyliśmy się rodzimą edycją gry Runebound, a o wielkich hitach pokroju Arkham Horror mogliśmy tylko pomarzyć. Na szczęście renesans gier planszowych w Polsce trwa w najlepsze, a fani mogą zapoznawać się z najlepszymi planszówkami w ojczystym języku.

Dojrzewający rynek pociąga za sobą nieuniknioną zmianę – profesjonalizację. Fachowcy pojawiają się zarówno po stronie producentów jak i ludzi piszących o branży – publicystów i oczywiście recenzentów. Gdy Jan Gutenberg wynalazł w 1450 roku przemysłową metodę na druk, nikomu nie mogło się nawet śnić, że czytanie może zastąpić… oglądanie. Tak, tak – Polska przeszła już pierwszą fazę dojrzewania rynku, gdy pojawili się pisani recenzenci gier planszowych. Naturalną koleją rzeczy stało się wkroczenie w świat Internetu i przekazów wideo. I w naszym kraju pojawili się videocasterzy, a w obecnym – 2015 roku jest już ich całkiem sporo.

Czas nie jest z gumy i niestety nie zawsze starcza go na wszystkie sprawy. Podobnie jest właśnie z cyklem, którego niniejszy artykuł jest zapowiedzią. Wszystkim zainteresowanym należą się przeprosimy za tak dużą zwłokę czasową. Miało być szybciej, bardziej bogato i bardziej efektownie. Całe szczęście udało się sprawy doprowadzić do końca i przygotować ten megamateriał.

Co Was czeka Szanowni Czytelnicy w nadchodzących tygodniach? Poznacie za naszym pośrednictwem najlepszych polskich wideorecenzentów. Nie będziemy ich przedstawiać – sami Wam o sobie opowiedzą. Ujawnią niepublikowane nigdy wcześniej informacje o sobie i o tajnikach swoje pracy. Przygotowaliśmy również niespodziankę dla początkujących videocasterów – najlepsi ujawnią jakiego sprzętu używają, jak się przygotowują do nagrań oraz udzielą licznych wskazówek swoim następcom! To jeszcze nie wszystko! Nasza redakcja przeprowadziła również plebicyt na najlepszego polskiego wideorecenzenta – będą oceny, będą komentarze.

Zapraszamy serdecznie do lektury naszego cyklu – poznajcie tych niezwykłych, ciekawych i wspaniałych ludzi. To bogowie polskiego videocastu!

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: